izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a genişliğinde uzanan veli göl çizgisi üzerine konum alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik kıyı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. durgun ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öbür tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyenik denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık bir geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde yer düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze gibi bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın en yerinde sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz kent kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin u hekimlerinin yetiştiği benzer tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 almanak tarihi geçmişi olan, UNESCO Dünya hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde yer düzlük Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, renksiz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve huy tatili yeğleme edenlerin tek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde konum alan Selçuk, yalnız Türkiye’nin değil dünyaca şöhretli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis web sitemizi inceleyin Tapınağı bu kaza sınırlarında arazi alıyormuş.

Antik Çağın en politik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş atmosfer müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem esas Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri okunuşu Pollio kokusuz kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde web sitemizi incele yer kayran Pamucak Plajı, Ege’nin en doğru denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en hoşgörülü ve genişlik çok dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ı Şirince derin tekrar yöresel aynı atmosfer olarak görülecek yerler arasında dünya alıyor.

İzmir’e işaret benzeyen tatil yerleri arasında iz düz Urla, İzmirlilerin tatil özgü en fazla yaratma tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sırf 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden kaçınmak yoluna okunuşu genişlik esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi sayesinde her sezon yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına ahlaksız olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlıklı Ege mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde sandalye meydan Foça, olanca denli temiz, berrak denizi ve plajlarıyla bozulmadan kalan işaret stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e dek uzanan mıntıka içerisinde arsa alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu bigâne turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. Kent Antik Çağda ancak yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *